Stopniowo rozwijające się choroby dziąseł

https://www.fajerwerki-obornicka.pl/sklep/petarda-big-bang-2g-sr-pyro/ fotograf architektury poznań

Jeśli chcemy mieć zdrowe zęby powinniśmy zadbać o kompleksową ochronę także dziąseł. Niestety, często zapominamy o kompleksowej ochronie jamy ustnej, ignorując niepokojące sygnały, zwłaszcza te dotyczące naszych dziąseł. Zwłaszcza niebezpieczne jest zapalenie dziąseł, które może skończyć się wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami.

fotografie

Dlatego już od pierwszego podejrzanego sygnału powinniśmy z większą uwagą przyglądać się naszym zębom i reagować, póki mamy na to czas. Najbardziej niepokojące sygnały zaczynają się od zaczerwienienia dziąseł. Intensywny, czerwony kolor to oznaka, że zaczyna dziać się coś niedobrego, a czasem stan może się tylko pogarszać.

Na przykład kolejnym etapem zapalenia dziąseł jest krwawienie, ruszanie się zębów, a nawet paradontoza. Zapalenie dziąseł to przypadłość wywoływana przez bakterie osadzające się na płytce nazębnej, jest więc często następstwem przywiązywania zbyt mało uwagi codziennej higienie. Bakterie stopniowo zaczynają niszczyć nie tylko zęby i dziąsła, ale docierają głębiej, do kości żuchwy, a nawet przedostają się do krwioobiegu i mogą dotrzeć nawet do serca.

Zapalenie dziąseł może mieć swoją przyczynę nie tylko w złych nawykach, ale również być następstwem alergii, a także powikłań po innych chorobach, jak białaczka, czy niedoboru niektórych witamin, głównie witaminy C. Choroby dziąseł rozwijają się stopniowo, dlatego bardzo szybka reakcja może pozwolić na niemal całkowite wyleczenie. Niezbędna może się okazać jednak wizyta u specjalisty, dlatego zawsze dobrze jest mieć pod ręką numer do stomatologa.