Koszmar wszystkich dentystów

https://mecenas-lodz.com.pl/uslugi/prawo-karne-wykonawcze/ https://medident.pl/laserowe-zabiegi-stomatologiczne-poznan/

Odwiedzając stomatologa wielu z nas ma bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony chcemy utrzymać zdrowe i piękne zęby, z drugiej jednak boimy się bólu związanego z leczeniem ubytków i stanów zapalnych. Jednakże bez odpowiednio regularnej kontroli stan naszego uzębienia może się jedynie pogarszać, doprowadzając potem do naprawdę katastrofalnej kondycji.

Wśród najczęstszych problemów z którymi zmagają się zarówno dorośli, jak i dzieci, specjaliści wymieniają próchnicę. Warto więc wiedzieć, czym naprawdę jest, a co najważniejsze – jak jej zapobiegać. Próchnica wywoływana jest prze bakterie, które rozkładają cukry produkując kwasy organiczne, które następnie tworzą brzydki nalot zwany płytką nazębną.

Na próchnicę cierpi nawet 95% dorosłych, tak więc każdy z nas najprawdopodobniej w pewnym okresie swojego życia borykał się z tą przykrą przypadłością. W zaawansowanej próchnicy bakterie przedzierają się w głąb zęba, docierając aż do miazgi, ząb zaczyna boleć, staje się również wrażliwy na temperaturę. To znak, że trzeba jak najszybciej odwiedzić dentystę.

Oczywiście, za próchnicę najczęściej odpowiada jedzenie zbyt dużej ilości słodyczy, czy niedokładne i nieregularne mycie zębów. Dlatego, by ją kontrolować i zapobiegać jej powstawaniu powinniśmy przede wszystkim zacząć bardziej dbać o dietę. Za powstawanie próchnicy nie odpowiada jedynie czysta woda, tłuszcze i białka, nie popadajmy jednak w paranoję ograniczając dietę tylko do tych kilku składników.

Ważne jest, by zachować regularność czyszczenia i codziennej higieny jamy ustnej.