Kandydaci na nowego Einsteina

http://www.mtlumaczenia.pl/tlumaczenia-angielski

Tesla inspirował i inspiruje wiele osób, wszedł nawet do kultury masowej jako charakterystyczna i kultowa postać. Na tym jednak nie koniec umysłów wybitnych i niezmiennie cenionych. Albert Einstein, który uchodzi za jeden z bezsprzecznie najwybitniejszych umysłów w dziejach ludzkości, również doczekał się ogromnej atencji.

Chyba każdy naukowiec, który chciałby kiedyś być zaliczanym do grona największych, marzy o tym, by za jakiś czas porównywano go właśnie do Einsteina. Skala jego osiągnięć i odkryć dotyczących zwłaszcza dziedzin fizyki i matematyki wpłynęła bardzo na rozwój nauk ścisłych. Dlatego też na całym świecie mamy tysiące zdolnych, którzy chcieliby iść w jego ślady.

Dla części osób geniusz Einsteina pozostaje zagadką tak fascynującą, że nie nikną spory o to, czy umiejętności poznawcze naukowca nie były rezultatem jakiejś anomalii. Czasami sugeruje się inną niż u przeciętnego człowieka budowę mózgu, która miała dawać Einsteinowi dodatkowe możliwości. Jakby nie było, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby iść w ślady geniusza.