Jak odzyskać figurę po ciąży?

https://www.fotografy.eu/

Ciąża zawsze wiąże się z przybieraniem na wadze. Nie powinno to więc stanowić powodu do zmartwień – ważne tylko, by już po narodzinach dziecka podjąć starania, mające na celu powrót do dawnej figury. Co można zrobić, by znowu cieszyć się talią osy? Przede wszystkim, polecana jest duża aktywność. Różnorodne ćwiczenia pozwalają nabrać kondycji i jednocześnie zrzucić zbędne kilogramy. Świeżo upieczone mamy mogą umówić się z koleżankami na wspólne bieganie po parku lub pójść razem z nimi na siłownię.

Z początku warto wykonywać lekką gimnastykę brzucha – idealne będą proste ćwiczenia, takie jak nożyce czy rowerek. Na pewno okaże się to przyjemny sposób na odzyskanie formy. Przyda się również stosowanie właściwej diety, bogatej w białka, żelazo i wapń. Aby dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin, należy spożywać duże ilości owoców oraz warzyw. Wystrzegać trzeba się z kolei ziemniaków, pieczywa oraz wszelkiego rodzaju słodkości.

Dla dobrego skomponowania poszczególnych posiłków zaleca się spotkanie z profesjonalnym dietetykiem, który będzie wiedział najlepiej, co powinna jeść kobieta po ciąży.