Dieta dobra dla mózgu

Sukienki MM

Panie zwykle chcą dobrze wyglądać – mieć idealną fryzurę, zdrowe włosy i doskonałą figurę. Mało która jednak przy układaniu swojej diety myśli o mózgu, który do poprawnego funkcjonowania również potrzebuje odpowiedniego odżywiania. W końcu nie na darmo wykorzystuje jedną czwartą wszystkich składników odżywczych, dostarczanych do ludzkiego organizmu! Posiłki, zdecydowanie usprawniające myślenie, powinny być bogate w witaminy z grupy B, których główne źródło stanowi pełnoziarniste pieczywo.

Warto też, w miarę możliwości, spożywać owoce, takie jak czarne porzeczki, truskawki czy cytrusy, ponieważ zawierają duże ilości witaminy C, poprawiającej koncentrację i pomagającej w zasypianiu. Na właściwe skupienie przyda się także witamina K, zawarta przede wszystkim w roślinach zielonych (np. szpinak, koper włoski). W pracy także warto uzupełniać witaminy dlatego polecamy dostawa owoców do biura kraków.

Należy zadbać o dostarczanie organizmowi właściwej dawki węglowodanów, dzięki którym mózg będzie miał dużo energii do codziennej pracy. Nie można jednak serwować mu samych pustych kalorii, obecnych w słodyczach, ale spożywać chociażby bób, soczewicę lub miód pszczeli (działa także uspokajająco). Nie powinno się też zapominać o kwasach Omega-3 i Omega-6, zawartych w tłuszczach ryb, ponieważ to one opóźniają proces starzenia się mózgu.