Czym jest matematyka handlowa?

Handel rządzi się swoimi prawami, chociaż jeśli poznamy jego podstawy, to jesteśmy w stanie odnieść w tym zakresie sukces. Jednak musimy wiedzieć, co wpływa na decyzje klientów o tym, że daną rzecz kupią, a innej nie. Co więcej, trzeba też wiedzieć, jak na podejście klientów wpływa cena, różnego rodzaju rabaty, czy popyt na daną rzecz. Wszystko jest tutaj ważne, a im więcej zdajemy sobie sprawę z oddziaływania takich czynników, tym lepiej będziemy potrafili je wykorzystać w swojej pracy.

Połączenie finansów z handlem

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, na czym polega matematyka handlowa, to musimy wiedzieć, że jest to połączenie podstawowej wiedzy o finansach, z działaniami jakie podejmowane są w handlu.

To oznacza, że musimy wiedzieć, jak działa marża, co dzięki niej możemy uzyskać i w jaki sposób możemy nią dyrygować, aby móc osiągnąć jak największe sukcesy w sprzedaży. Dodatkowo poznając taką matematykę handlową, musimy również wiedzieć, co możemy zyskać dzięki upustom, rabatom, w jaki sposób może to zachęcić ludzi, do korzystania z naszej oferty. Jeśli zapiszemy się na szkolenia, na których będzie mowa o takiej matematyce handlowej, to istnieje spora szansa, że będziemy też wiedzieli, jak kształtują się koszty i zyski, a to oznacza, że również będziemy potrafili do nich dobrać odpowiednie działania.

Na co mamy wpływ?

Jeżeli zajmujemy się handlem, to powinniśmy wiedzieć, że niektóre rzeczy zależą od nas. Dlatego właśnie warto znać różnicę między rabatem demo, a tym promocyjnym, bo wówczas w zależności od sytuacji, będziemy lepiej wiedzieć, na co powinniśmy się zdecydować.

Co powinniśmy zastosować, aby klient zdecydował się na zakupy u nas. Będziemy też wiedzieli, kiedy wykorzystać bonus za wcześniej wykonaną płatność, a w jakim momencie lepiej sprawdzi się odroczenie płatności. Im większa będzie tutaj nasza wiedza, im lepiej będziemy potrafili w praktyce wykorzystać matematykę handlową, tym większa jest szansa, że odniesiemy tutaj prawdziwy sukces. Warto wiedzieć, na co mamy wpływ jako handlowcy, na co tego wpływu nie mamy, ale co możemy wykorzystać na naszą korzyść. Im większa będzie nasza wiedza na ten temat, tym nie tylko lepiej będziemy potrafili ją wykorzystać, ale również będziemy potrafili nią swobodnie operować, tak aby mieć pewność, że zawsze odpowiednio zareagujemy, w odniesieniu do sytuacji na rynku, która czasami potrafi zmieniać się bardzo dynamicznie.